O sprzęcie

Dudek Orca 2

Jest to skrzydło paralotni o powierzchni 42 metrów kwadratowych. Skrzydło na którym z wami latam jest niemalże nowe, bo z 2014 roku, posiada certyfikat i jest dopuszczone do lotu.

Paramotor Trike Polini Thor 250

Jest to wózek motoparalotniowy, wykonany z aluminium, a rama nośna ze stali nierdzewnej INOX. Jest wyposażony w dwie uprzęże z regulacjami, dzięki czemu można wygodnie podróżować nawet godzinami. Trajka wyposażona w bardzo wygodny podnóżek dla pasażera.

Kaski z intercomm’em

Kaski, w których latamy zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Są wyposażone w słuchawki skutecznie wytłumiające hałas wytwarzany przez pracujący silnik i śmigło. Zapewniają również stałą łączność obustronną pilota <> pasażer.

Apco Mayday UL

SIP, czyli spadochron innego przeznaczenia. Można to nazwać poprostu spadochronem ratunkowym, który jest pod ręką pilota w razie potrzeby użycia. Otwiera się w niespełna trzy sekundy od uwolnienia z kontenera. Osobiście nie znam przypadku użycia spadochronu ratunkowego w locie tandemowym. Ja sam, latając na motoparalotni jednoosobowej przez ponad 15 lat w sposób dynamiczny, wykonując akrobacje nie miałem sytuacji w której „łapałem się za klamkę”, a co dopiero taki rekreacyjny locik wyjątkowo stabilną motoparalotnią dwuosobową, gdzie tej dynamiki nie ma, a co dopiero mówić o akrobacji. Nie mniej jednak nasza motoparalotnia jest wyposażona w taki spadochron.

Radio Wouxun KG-699E

Zapewnia pilotowi stałą łączność z innymi paralotniami/motoparalotniami, ale także z obsługą naziemną.

Wariometr Brauniger IQ Comfort

Jest to taki komputer pokładowy lotu, który pokazuje pilotowi następujące parametry: wysokość nad start, wysokość nad poziom morza, prędkość wznoszenia, prędkość opadania, czas, czas lotu. Gdy statek powietrzny się wznosi lub opada, wydaje dźwięk informujący pilota.

Air Controller Spider

To urządzenie jest do monitorowania parametrów silnika motoparalotni. Pokazuje obroty silnika, temperature silnika oraz temperature spalin. Po przekroczeniu krytycznych wartości, włącza się alarm, który jest informacją dla pilota, że musi zmniejszyć obroty silnika, aby temperatury spadły. Dzięki temu komputerkowi, raczej niemożliwe jest zatarcie/przegrzanie silnika podczas pracy.