O mnie

Marian Drężek

– Pilot paralotniowy
– Pilot motoparalotniowy
– Pilot motolotniowy
– Członek Kadry Narodowej PPG

Nazywam się Marian Drężek, swoją przygodę z lotnictwem zacząłem około 20 lat temu na motolotni. Gdy będąc już pilotem motolotniowym i zobaczyłem po raz pierwszy motoparalotnie, zachwyciłem się jej atutami, które skłoniły mnie do przekwalifikowania sie z motolotni na motoparalotnie.

Motoparalotnia jest bardzo mobilnym statkiem powietrznym, można ją zabrać praktycznie wszędzie gdzie wybieramy się samochodem. Od kiedy latam na paralotni, sprzęt podróżuje ze mną praktycznie wszędzie – weekend na mazurach, urlop zimowy w górach czy też wakacje nad morzem. Latanie na motoparalotni jest bardzo bezpieczne, a ponadto pozwala mi wystartować niemal wszędzie, wystarczy łąka niewiele większa od boiska do piłki nożnej i już jestem w górze. 

Na motoparalotni latam już ponad 15lat, a mój nalot ogólny można już liczyć nie w dziesiątkach, setkach, ale tysiącach godzin spędzonych w powietrzu. Właściwie każdy lotny dzień po pracy i weekendy spędzam w powietrzu. Kilka razy w tygodniu, od kilkunastu lat, czy nie uważasz, że w tym musi być coś magicznego?

Sam(a) możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy, że skontaktujesz się ze mną, umówisz na lot i zrobimy to razem, na motoparalotni dwuosobowej, której jestem pilotem. 

SUKCESY

Za największy sukces uważam powołonie mnie do Kadry Narodowej, gdzie mogłem reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej i stanąć na podium Mistrzostw Europy ze złotym medalem.

Największe sukcesy:
I miejsce – Mikrolotowe Mistrzostwa Kontakty 2012